Copyright 2022 - PT Computers s.r.o.
ukbinaryoptions.netFinpari Promo Code

Vrácení a výdej rybářských povolenek
Tak jako každý rok platí pro rybáře to,že je nutno odevzdat řádně vyplněnou povolenku k lovu ryb  tomu, kdo povolenku vydal do patnácti dnů po skončení platnosti dané povolenky. Je třeba připomenout,že za zcela nevyplněnou ,nebo špatně vyplněnou povolenku bude účtován poplatek 100,- kč při vydání povolenky nové,protože to pak musí dělat hospodář za ty nezodpovědné rybáře,kteří povolenku nevyplní, ale po zavedení poplatku se situace celkem zlepšila,což je dobře.Taktéž se nám osvědčilo vydávání povolenek nových na rok 2017 hned v lednu,což proběhne v pátek 6. ledna v salonku restaurace Slávie od 16 do 18. hodin. Další výdej bude až po výročče.Cena krajské a celosvazové povolenky zůstává stejná,cena za místní povoleku po možná dvaceti letech nepatrně vzrostla z důvodu převodu části revíru na jiného majitele a zvýšení nájmu.Existovaly dvě varianty,ale o tom až na výročče.Na co dále upozorňujeme,což ovšem udělá rybářům radost, je to ,že bude povoleno rybařit na Jezu,pokud nebude zamrznuto,od 4.února do 12. března a to sice jen každou sobotu a neděli v tomto termínu.Jedná se o šest víkendů,později máme další rybářské akce,možno se vydat na krajskou vodu, no a snad nám nějaký pstruh zbyde a nevezme ho velká voda na rybářské závody na konci dubna.Platí to samozřejmě pro držitele místních povolenek platných na rok 2017 a lovit se bude podle platného rybářského řádu na místní revír.Brigády nebudeme organizovat hromadně,každý kdo má zájem si je odpracovat ,nechť se domluví s hospodářem na splnění dané povinnosti,nebo samozřejmě lze brigády kompenzovat finančně.
Taktéž s nadcházející zimou upozorňuji na bezpečný vstup na zamrzlé rybníky,jak které mám na starosti  v práci baštýře Blatenské ryby, či naše svazové rybníky.I já jsem využil krásně zamrzlý Podzámecký rybník k perfektnímu bruslení ,ale opravdu je třeba dbát na bezpečnost vstupu na led.Viděl jsem ,kdy celý rybník Obžera byl zamrzlý jako zrcadlo,jen v kus od hráze bylo zcela rozmzlé oko o třímetrovém průměru.Může toto být i na jiných rybnících a když to dopadne jen  studenou koupelí,není to nic moc,ta voda je fakt hodně studená.
Rád bych se ještě pozastavil nad různými útoky ekologických aktivistů,ať již se schovávají za různá hnutí ,spolky ,či strany.Jsou to rybáři, kteří se starají o rybníky, platí nájmy, dělají běžnou údržbu rybníků,což jsem od těchto aktivistů nikdy neviděl.Ti jen píšou udání .Proč je někde na rybníce potápka roháč či jiný pták,někde mlok, čolek , nebo žába.Asi proto,že tam mají vhodné prostředí pro život od minulé  do současné doby  a to zcela jistě není zásluhou těchto aktivistů,jejich jediná aktivita je si vzít batůžek a dalekohled  a monitorovat,ale něco udělat, to asi ne. Proč se neprojevují ve veřejném životě v Rožmitále či okolí,vždyť prostoru tu je až až. A jak to zní krásně česky-jsou to rybníky, v nich plavou ryby,starají se o ně rybáři.Nejsou to čolníky, ptáčníky,či žabníky.I když my jsme samozřejmě rádi, když je život i kolem  vody rozmanitý a pestrý.
Milan Pojer
předseda ČRS MO Rožmitál

f t g