Copyright 2022 - PT Computers s.r.o.
ukbinaryoptions.netFinpari Promo Code

Rybářský kroužek MO Rožmitál pod Třemšínem zažil opravdu netradiční chvíle. K rybařině už od nedávna má blízko příroda, zvěř, lesnictví a myslivost. Tak jsme s mladými rybáři vyrazili na zajímavou exkurzi do obory v Hutích pod Třemšínem.

Zde už na nás čekal zkušený lesník, pan Miloslav Maroušek. Děti dostaly něco málo informací o zvěři, která na nás čeká. Pak jsme vyrazili do krásné přírody. Už z dálky jsme měli možnost pozorovat jeleny a laně dalekohledem, čehož děti hned využily.

S jablky a kaštany, které jsme zvířátkům nesli, jsme došli až ke krmelišti. Tam už nás zpovzdálí pozorovala zvěř. Pan lesník zakrmil, a pak se začalo dít to, co děti nadchlo! Jeleni a laně přišli doslova na pár metrů k nám. Tajil se nám úplně dech vidět je tak zblízka, když je v lese lze potkat jen zřídka.

To ovšem nebylo zdaleka vše, co nás čekalo. Pan lesník vzal děti přímo až ke zvěři, aby ji nakrmily. Tak děti, a někteří rodiče, kteří nás doprovázeli, zažili asi to, co ještě nikdy. Zvířata jim žrala přímo z ruky. Pro děti to byl opravdu krásný zážitek!

Je těžko jsme opouštěli prostory krmeliště, ale museli jsme v cestě pokračovat, neboť další zastávkou byl posed a možnost pozorovat zvěř z výšky.

Poté následovala procházka po oboře s odborným výkladem. Pan lesník ukázal dětem, kde si jeleni z jara vytloukají paroží a děti mu kladly nesčetně otázek, na které pan Maroušek ochotně odpovídal.

Za tento krásný zážitek patří poděkování panu Marouškovi, že se dětem tak ochotně plně věnoval a panu Kaiserovi, kterému obora patří a umožnil nám tuto návštěvu.

Za rybářský kroužek foto a text Aleš Haluska

f t g