Copyright 2024 - PT Computers s.r.o.
ukbinaryoptions.netFinpari Promo Code

V Rožmitále pod Třemšínem to poslední dubnový víkend žilo rybáři! Český rybářský svaz místní organizace Rožmitál p. Tř. pořádala, v sobotu, rybářské závody pro dospělé. Na svém sportovním revíru - rybníku Jezu. Každý rybář si vylosoval dvě čísla, pro první a druhé kolo. Startovací výstřel zazněl v 7 hodin ráno a všech 43 závodníků se pustilo do boje. Chytalo se na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení a přesunem na startovací místa. Po celou dobu závodů bylo zajištěno občerstvení, na hrázi rybníka, i pro veřejnost, která přišla naše rybáře podpořit. Po poledni proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výsledků, v kategorii dospělých:

1. místo Miroslav Čipera

2. místo Jan Sadílek

3. místo Vladimír Kropáček

4. místo Milan Pojer ml.

Za účast byly vyhodnoceny i dvě ženy, z řad závodníků, a největší chycený úlovek. Po vyhlášení výsledků následovala rybářská zábava do večerních hodin, při které nás doprovázel muzikou známý kapelník Miloš Kalíšek, ze Lnář. Rádi bychom poděkovali sponzorům rybářských závodů pro dospělé: Kominictví Jindřich Šafář, Martin Jeníček – Perníček, ZR-Moto Jan Zácha, Jan Polák, Karel Horal, Petr Toman.                                                                                                      Následující nedělní ráno už patřilo naší rybářské mládeži. Děti, kterých se sešlo 48, si vylosovaly čísla a my jsme odpálili zahajovací výstřel, který zazněl rovněž v 7 hodin. Naše pozvání na závody, už tradičně, přijaly děti z rybářského kroužku z Blatné, pod vedením Marceli Šebkové, se kterými už delší dobu spolupracujeme. Chytalo se rovněž na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení, kde na děti čekaly grilované klobásky s limčou a jako sladká tečka muffiny, které pro děti upekla naše Jarka Nassová, tímto jí velmi děkujeme. V přestávce jsme přivítali, našeho hosta, reprezentantku SÚS v přívlači Janu Vestfálovou, se synem Romanem juniorem přívlačové ligy. Naši hosti dětem ukázali různé techniky chytání přívlače, předvedli nástrahy a vše okolo přívlače. Děti si samy mohly vše vyzkoušet a zeptat se na vše, co je zajímalo, což je moc zaujalo. Počasí nám přálo a ve spojení s dobře zarybněným revírem, převážně kaprem a pstruhem duhovým, pak byl výsledek velmi dobrý. Děti si zachytaly a užily vše naplno. Každý dětský závodník, kterému se dařilo, si odnesl jednu ulovenou mírovou rybu, jako dárek od naší organizace, což děti také potěšilo. V poledne proběhlo vyhodnocení s vyhlášením dětských rybářských závodů:

1. místo Kateřina Vodičková

2. místo Tomáš Kropáček

3. místo Josef Zelenka

4. místo Karolína Šourková

Vyhodnocen byl také největší úlovek závodů, a to kapr 50 cm, kterého ulovil Václav Šmat. Ceny byly připraveny pro všechny závodníky, i pro ty, kterým se zrovna nedařilo. Velmi hodnotné ceny dětem předával, předseda naší místní organizace, Milan Pojer a náš host Jana Vestfálová. Velkou chválu s organizováním závodů, dětského rybářského dne a práci s rybářskou mládeží nám vyslovil i náš host a kolega, který se na celou akci přijel podívat, Václav Lisý ze západočeského ÚS vedoucí, rybářské mládeže v Hrádku u Rokycan. Od rána probíhal také rybářský dětský den „Ve vodě nežijí jen vodníci“ z dílny SÚS, za podpory hejtmanky Středočeského kraje. Účast byla velice pěkná, sešlo se 157 dětí z celého rožmitálska a okolí. Děti si užily skákací hrad, chytání rybiček na magnety a háčky, nahazování na terče, omalovánky s rybami a mohly si samy vyzkoušet střílení ze vzduchovky na terče a vylovit z kádě živé ryby. Pro děti byly připraveny i buřtíky, které si u stanu vodníků opékaly. Každý si odnesl rybářské dárky a balónky od SÚS, a tak byly všechny děti moc spokojené. Víkend to byl, pro organizátory, velmi náročný - vše připravit a zajistit, proto patří velké poděkování hlavnímu pořadateli závodů - Jirkovi Šlehoferovi a všem jeho pomocníkům, asistentům, rozhodčím a dalším z řad naší místní rybářské organizace. Všem, kteří se podíleli, moc děkujeme! Jmenovitě: Jakub Pazderník, Jiří Skotnica, Jiřina Benadiková, Petr Toman, Alexander Romanec, Miloš Caisek, Milan Braun, Tomáš Bláha, Jaroslav Mora, Pavel Zemek, Pavel Šourek, Bohumír Trefný, Tomáš Zlatohlávek, Milan Štěrba, Filip Bureš, Marek Vočka, Jiří Voříšek, Milan Pojer, Michal Zdeněk, Dominik Pazderník, Miloslav Maroušek, kolektiv Technických služeb Rožmitál. Dále děkujeme i našim pomocníkům, kteří se věnovali hrám a dětem, na naši vodnické akci: Veronice Kapounové, Jarce Nassové, Evě Hofmanové a Michalovi Marešovi. Velké poděkování patří těm, bez kterých by takovou akci nebylo možné uspořádat a obohatit děti krásnými zážitky od vody a velice hodnotnými cenami, našim generálním sponzorům: Městu Rožmitál p. Tř., v čele se starostou Josefem Vondráškem a Středočeskému územnímu svazu, v čele s předsedou Dušanem Hýbnerem. Našim hlavním sponzorům: firma KAISER s.r.o., lesnicko - dřevařská výroba pan Josef Kaiser a Dřevoprofit Příbram s.r.o. pan Jaroslav Kaiser. Všem našim ostatním sponzorům: Vest-fising Jana Vestfálová, RCCC z.s-Regional Carp Clasic Cup Jan Škarda, Zico CZ, Carpservis Václavík, M-art kovo, LK Baits Lukáš Krása, Lucky John, Okál DHF, rybářský kroužek Újezd nad Lesy Tomáš Rynekr, DM Lenka Pazderníková, Svět krmiv, rybářský kroužek Blatná Marcela Šebková, kolektiv Technických služeb Rožmitál, obec Hvožďany, Pavel Šourek, Jaroslav Pečený, Jan Sadílek, Josef Málek, Marie a Rudolf Šourkovi, Miroslav Čipera, Jiří Voříšek, Dominik Pazderník, Jarka a Jula Nassovi.

Aleš Haluska

ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem

f t g